~ 1. Rozhovor s Míšou (část 2)

20. března 2013 v 12:00 | Markét Darllet |  Rozhovory
Mám tu prová Vás druhé pokračování v rozhovoru s Míšou. Odkaz na první část - TU! Pokud máte na Míšu nějaké otázky, napište do komentářů a já ji zase napíšu. :) Tak snad se ozátky budou líbit. :)

Dále bych se chtěla dozvědět něco o tobě.
1.Odkud že pocházíš?
Pocházím z Holýšova, menší město na Domažlicku. Od 16ti let jsem bydlela v Plzni a jeden čas v Praze.

3.Jinak tvůj web čtou i rodiče veď? Jste i jinak v kontaktu? Nebo je pro ně blog největší zdroj informací, co vlastně děláš? A co brácha? Neplánují za tebou na výlet? ?
Rodiče čtou blog pravidelně, pravidelně mi kontrolují FB. Vše, co se týká mě, mají "pod lupou". :) Komunikuji s nimi často. Ze začátku denně, teď nárazově jak se to hodí. S tátou si pravidelně píšu na Whatsapp - aplikace, kde můžeme zadarmo textovat (používám jen americký telefon) a jinak si voláme na Skype. Jsem hrozná a našim 99% věcí vyslepičím. Takže to mají ode mě detailně a to, co zapomenu zmínit si přečtou na Blogu. Přece jen jsou dny, kdy se toho děje tolik, že člověk pak ani neví, co vlastně vše stihl. Brácha je puberťák, takže uvítal můj odjezd. Ale určitě rodiče s ním plánují návštěvu. Moje hostitelská rodina je z toho nadšená, tak uvidíme. Byla bych ráda, kdyby přiletěli. Přála bych si, aby viděli Ameriku a přála bych si je vidět - byť další loučení bude hardcore. Čeká mě minimálně dalších 16 měsíců tady, takže asi tak.


4.Jakou školu jsi vystudovala?
SOŠ PROFESORA ŠVEJCARA, Plzeň. Obor Informační systémy a služby se zaměřením na archivnictví. A studovala jsem krátce na Západočeské Univerzitě v Plzni - Cizí jazyky pro komerční praxi, kombinace Angličtina/Němčina
A poslední otázky.
1.Co ti tato práce dala a co vzala?
Určitě bych neřekla, že mi tahle práce něco vzala. Především mi dala a to hodně - zkušenosti do života, které jsou k nezaplacení, možnost žít v Americe, možnost poznat kulturu tady, lidi a cestovat, naučila jsem se jazyk tak, jako bych se v Česku nikdy nenaučila a mohla bych pokračovat. Není to práce, která je skvěle placená, ale to jsem věděla od začátku, když jsem do toho šla. Tohle není o penězích. Mohla jsem studovat na vysoké a mít klasický vysokoškolský život, místo toho vychovávám dvouletého klučinu. A vůbec mi to nevadí. Mám se dobře a nelituji. Tohle bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Asi nejtěžší je to odloučení od rodiny. Já jsem nikdy nebyla homesick nebo tak, ale prostě jsou chvíle, kdy bych si přála, aby oni byli se mnou.

2.Lituješ toho rozhodnutí, že už nemůžeš trávit čas s rodinou a přáteli z ČR jako dřív?
Nelituji. Rodina i moji přátelé (praví) mě podporují. Moje rodiče jsou na mě pyšní a já jsem za to strašně moc ráda. :) Mrzí mě, že nemůžu jít s nimi ven a že bydlí 6 tisíc mil ode mě, mrzí mě, že nemůžu trávit narozeniny, svátky etc. s rodinou, ale to je život. Jednou jsem se pro něco rozhodla, tak...

3.Chtěla bys něco vzkázat holkám, co o něčem takovém uvažují?
Děkuji ti moc za rozhovor. Chtěla bych ti popřát další krásný roky v USA. Myslím, že jsi skvělý příklad, že člověk si má vždy jít za svým, ať už to stojí, co to stojí. Držím ti palce a přeji pevný nervy. A nezapomeň Nás informovat, co je nového v USA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markett | Web | 20. března 2013 v 12:10 | Reagovat

Ahoj, prosím napsala jsem ti na e-mail.. Odpovíš mi rpsím. Děkuji
Jedná se o tu grafiku. Si fakt šikovná.
Děláš doufám dessingy na obědnávku? Nebo jsem to blbě pochopila? Ja totiž nemám FB takže ti nemůžu napsat přec Chat nebo tak.
Jinak prosím odpověz co nejdřív prosím. No a jestli neděláš dessingy na obědnávku tak prosím neuděláš výjmku?
Děkuji.. Fakt umíš bezvadně dessingy.

2 shock-g | Web | 20. března 2013 v 16:48 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor !:)

3 Patty | Web | 20. března 2013 v 17:33 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor:) Taky bych chtěla jednou do Ameriky jako Au-pair;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama